Jak wybrać telefon gamingowy?


Współczesne gry na telefon dalece różnią się od pierwszych tego typu aplikacji, takich jak na przykład doskonale wszystkim znany Snake. Najnowsze gry na smartfony nie odbiegają tak bardzo jakością, od różnego rodzaju propozycji na komputer czy konsolę, dlatego wiele osób podczas szukania telefonu, kieruje się właśnie jego parametrami gamingowymi. Chcąc mieć pewność, że urządzenie udźwignie możliwości każdej gry, warto dokładnie przeanalizować, czym powinien charakteryzować się telefon prawdziwego gamera.

Jaką baterię do telefonu gamingowego wybrać?

Solidna i wydajna bateria stanowi podstawę każdego telefonu, ale to w przypadku gamingowego, powinna być wybierana ze szczególną uwagą. Jak jednak rozróżnić dobrą baterię, od gorszych rozwiązań tego typu? Przede wszystkim przez wzgląd na jej pojemność. W przypadku baterii gamingowych, absolutne minimum wynosi 4500 mAh, jednak za najlepsze rozwiązania podaje się te z minimum 5000 mAh. Dodatkowym atutem podczas rozgrywek, jest opcja szybkiego ładowania. Takie rozwiązania pozwalają na uzupełnienie baterii w czasie kilkunastu minut, co zdecydowanie sprzyja dłuższej zabawie.

Czym powinien charakteryzować się wyświetlacz?

Wiele osób błędnie uznaje za najistotniejszy parametr wyświetlacza, jago wielkość. Oczywiście liczba cali ma znaczenie i wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania, jednak stanowi zaledwie wstęp do wytycznych, jakim przy wyborze telefonów powinni kierować się gamerzy. Szczególnie istotna jest tutaj rozdzielczość, która powinna być określona przynajmniej, jako Full HD+. Równie ważna jest częstotliwość odświeżania, której absolutne minimum w przypadku gier, wynosi 90 Hz. Najlepiej wybierać smartphony o częstotliwości 120 i 144 Hz, jednak takie rozwiązania muszą iść w parze z naprawdę wydajną baterią. Już po pierwszym użyciu urządzenia o wyższej częstotliwości odświeżania, gracze zauważają wyraźną poprawę i trudno jest im wrócić do modeli o gorszych parametrach.

Pamięć RAM, a najnowocześniejsze gry na telefon

Kwestia doboru pamięci RAM nie należy do najłatwiejszych i nie dla wszystkich może być zrozumiała, dlatego za najprostszą zasadę podaje się sprawdzone „im więcej, tym lepiej”. Niektóre gry faktycznie będą wymagały jej mniej, a inne więcej, dlatego warto zastanowić się dokładnie, do jakich aplikacji poszukiwany jest telefon. W przypadku wymagających gamerów, którzy chcą korzystać z najnowszych propozycji, bez jakichkolwiek ograniczeń, warto zaopatrzyć się w 8 GB pamięci. Takie rozwiązania wiążą się z większym wydatkiem, dlatego nieco tańszą alternatywą będą telefony z 6 GB RAM, które również sprawdzą się w przypadku wielu gier. Należy jednak pamięć, że większa ilość RAM pozwala na stały dostęp do przechowywanych danych i szybsze ich wczytywanie.

Procesory do telefonów gamingowych – na co zwrócić uwagę?

Procesor, podobnie jak bateria do telefonu gamingowego, musi być wydajny. Co jednak kryje się pod tym pojęciem? Za absolutny standard współczesnych urządzeń, uznaje się procesory ośmiordzeniowe, chociaż sama ilość rdzeni nie świadczy od razu o jakości konkretnego produktu. O tym, czy procesor będzie nadawał się do gier, najwięcej powie proces technologiczny, jednak osoby kompletnie nieznajomione z tą tematyką, powinny pamiętać, że do możliwie najlepszych rozwiązań, należą modele z serii Snapdragon, w szczególności 860, 865, 870 i 888 oraz z serii Exynos 8 i 9. Procesory z serii Exynos to nieco droższa propozycja, dlatego polecane są głównie gamerom, którym faktycznie zależy na tym, aby telefon był typowo gamingowym urządzeniem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *